Nuo liepos 1 d. įsigalioja naujas Lietuvos profesijų klasifikatorius – jame pateikiama į šiuolaikinę darbo rinką orientuota profesijų grupių informacija ir atnaujintas profesijų sąrašas, papildytas glaustais aprašais. Šis sąrašas aktualus klasifikuojant darbo vietas ir analizuojant situaciją darbo rinkoje.
„Atnaujinant profesijų sąrašą atsižvelgta į šių dienų darbo rinkos pokyčius ir tendencijas, į sąrašą įtrauktos šiuolaikinės profesijos. Dabar klasifikatorių bus galima patogiau taikyti praktinėje veikloje, susijusioje su darbuotojų įdarbinimu, talentų pritraukimu, darbo rinkos tyrimais, profesiniu orientavimu“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Naujajame sąraše profesijų skaičius sumažėjo nuo 5,4 tūkst. iki 2,6 tūkst. Taip siekiama atspindėti aktualią šalies darbo rinkos situaciją. Naujasis klasifikatorius prisidės prie efektyvesnio žmogiškųjų išteklių valdymo ir padės priimti duomenimis grįstus sprendimus užimtumo, švietimo, talentų pritraukimo srityse.
Šiuo metu Lietuvos profesijų klasifikatorius yra taikomas daugelyje valstybės registrų ir informacinių sistemų. Plačiausiai profesijų klasifikatorius naudojamas klasifikuojant darbo vietas. Užimtumo tarnyba pagal klasifikatorių registruoja laisvas darbo vietas ir darbo ieškančius asmenis. Valstybės duomenų agentūra naudoja klasifikatorių statistiniams duomenims rinkti ir statistinei informacijai skelbti. Vyriausybės strateginės analizės centras STRATA naudoja jį kvalifikuotų specialistų poreikio prognozavimui ir stebėsenai, rengia metines žmogiškojo kapitalo Lietuvoje analitines apžvalgas.
Siekiant užtikrinti klasifikatoriaus lankstumą, numatoma sudaryti sąlygas jo naudotojams – verslo ir darbdavių asociacijoms, įmonėms ir organizacijoms – prireikus detalizuoti profesijų kodus ir teikti aštuonženklio kodo lygmens profesijų įrašymo į klasifikatorių paraiškas ministerijai.
2024 m. liepos 1 d. įsigaliosiančią profesijų klasifikatoriaus redakciją rasite Lietuvos profesijų klasifikatoriaus interneto svetainėje.
Atnaujinimo data: 2024-06-26
EIMIN: pramonės įmonėms papildomai paskirstyta 1,13 mln. eurų – perdirbs atliekas
A. Armonaitė: „Pon.Bike“ gamykla Kėdainiuose padės sukurti apie 600 naujų darbo vietų
Lietuva bendradarbiaus su inovacijų srities lydere MIT
Ministerijos su savivaldybėmis vienijasi dėl skrydžių iš Palangos skaičiaus didinimo
EIMIN: pramonės įmonėms paskirstyta 8 mln. eurų – jos perdirbs atliekas, kurs inovatyvius produktus