Lietuvoje jau sukurta apie 600 darbo vietų pagal stambių projektų iniciatyvą
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos sudarytos stambių investicinių projektų sutartys Lietuvoje jau padėjo sukurti 586 darbo vietas, o investicijos siekia 423,5 mln. eurų.
„Pradėjus taikyti žaliojo koridoriaus iniciatyvą, jau esame pasirašę keturiolika stambių investicinių projektų sutarčių. Jas įgyvendinant bus sukurta daugiau kaip 3,9 tūkst. darbo vietų ir pritraukta daugiau kaip 1,25 mlrd. eurų investicijų. Šiuo metu jau galime matyti rezultatus – per trejus metus pritraukėme reikšmingą skaičių investicijų ir sukūrėme daugiau kaip pusę tūkstančio aukštą pridėtinę vertę turinčių darbo vietų“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Su Ekonomikos ir inovacijų ministerija pasirašiusi stambaus investicinio projekto sutartį dėl technologijų centro kūrimo Molėtų rajone, „Teltonika EMS“ jau sukūrė 215 darbo vietų ir investavo 21 mln. eurų. Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) jau kyla ir pirmaujančios Nyderlandų dviračių gamintojos „Pon.Bike“ gamykla – joje sukurtos jau 69 darbo vietos, o gamykla pradės veiklą šią vasarą.
Taip pat įmonė „VMG Technics“ sudarė sutartį dėl Pramonės inovacijų parko Klaipėdoje įkūrimo. Čia jau sukurta 81 darbo vieta ir investuota 23,6 mln. eurų.
Papildomai sukurti 70 darbo vietų ir investuoti 64,5 mln. eurų sėkmingai pavyko ir įmonei „Inno Line“, su kuria Ekonomikos ir inovacijų ministerija pasirašė stambaus investicinio projekto sutartį dėl naujos baldų gamyklos statybos Klaipėdos rajone.
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengta ir nuo 2021 m. pradėta taikyti žaliojo koridoriaus iniciatyva leidžia kur kas lengviau ir greičiau įsikurti, o kartu suteikiamas ir valstybei svarbaus projekto statusas bei iki 20 metų laikotarpiu taikomas 0 proc. pelno mokesčio tarifas.
„Ši iniciatyva reikšmingai prisideda prie Lietuvos regionų stiprinimo – suteikiamos paskatos ne tik investuotojams, bet ir jas priimančioms savivaldybėms. Taip pat svarbu, kad įmonės Lietuvos ekonomiką stiprina ir efektyviai naudodamos turimas žaliavas ir pasiekdamos iškeltus pažangios gamybos tikslus“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva šiais metais taip pat supaprastintos stambiems projektams, kurie skirti neatidėliotiniems valstybės saugumo ir gynybos poreikiams užtikrinti, reikalingos su teritorijų planavimu, žemės sklypų formavimu ir statyba susijusios procedūros. Taip būtų sudaromos sąlygos tokios gynybos pramonės veiklą Lietuvoje pradėti per kuo trumpesnį terminą.
Be to, nuo liepos 1 d. įsigalios nauji stambiems projektams keliami reikalavimai, pagal kuriuos didelė įmonė turės sukurti nuo 20 iki 149, o kai investuojama Vilniuje, – nuo 20 iki 199 naujų darbo vietų ir užtikrinti, kad investicijų projektu sukurtų 20-ties naujų darbo vietų darbo užmokestis turės būti ne mažesnis kaip 1,25 savivaldybės, kurioje investuojama, vidutinio darbo užmokesčio.
Atnaujinimo data: 2024-05-09
Taip pat skaitykite:
EIMIN kviečia į konsultacijas dėl ES viešųjų pirkimų direktyvų nuostatų
Seimas pritarė dirbtinio intelekto plėtrą Lietuvoje spartinantiems pakeitimams
EIMIN: tikslinamos dvejopo naudojimo prekių eksporto kontrolės priemonės
Vyriausybė pritarė pasiūlymui gerinti sąlygas įgyvendinti stambias investicijas
2024 m. tiesioginių užsienio investicijų fronte: pasiektas rekordas, bet auga konkurencija