Misijomis grįstos mokslo ir inovacijų programos

  • Misijų programomis bus skatinami bendri mokslo ir verslo projektai, plėtojamos ar komercinamos startuolių ir verslo idėjos, atliekami moksliniai tyrimai, tobulinami įgūdžiai, užpildomos esamos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklai skirtų paslaugų ir infrastruktūros spragos. Misijų programoms įgyvendinti numatyta skirti 77,7 mln. Eur plano “Naujos kartos Lietuvai” lėšų.
  • Misijomis grįstos mokslo ir inovacijų programos yra skirstomos į tris temas: „Sumani ir klimatui neutrali Lietuva“, „Saugi ir įtrauki e. visuomenė“ ir  „Inovacijos sveikatai“.
  • Misijoms įgyvendinti konkurso būdu atrinkti 3 konsorciumai, sudaryti iš mokslo ir studijų institucijų bei verslo subjektų ir kitų partnerių (mokslo ir technologijų parkų, universitetų ligoninių, klasterių, verslo asociacijų, nevyriausybinių organizacijų). Kiekvienas konsorciumas turės įgyvendinti bent 7 MTEP projektus ar veiklas, kurių rezultatas – prototipas, produktas arba atžalinė įmonė.
  • Pagal misijų temas bus įsteigti 3 kompetencijų centrai, kuriuose ir gims mokslo žiniomis grįsti produktai ir paslaugos. Misijų metu sukurti sprendimai rinką turėtų pasiekti per trejus metus.
  • Inovacijų sveikatai temos visuomenės iššūkiams spręsti buvo atrinktas Vilniaus universiteto suburtas konsorciumas, prie sumaniosios ir klimatui neutralios Lietuvos vyraujančių problemų sprendimo prisidės Vilniaus Gedimino technikos universiteto sutelktas konsorciumas, o saugios ir įtraukios e. visuomenės iššūkius spręs Kauno technologijos universiteto suburtas konsorciumas.
  • Vilniaus Gedimino technikos universiteto sutelktas konsorciumas numato kurti technologinių universitetų ir įmonių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros ekosistema pagrįstas išmaniąsias, klimatui neutralias gamybos technologijas ir medžiagas (SmartEcoTech). Šios veiklos prisidės prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų mažinimo, tvarių sprendimų statybų sektoriuje kūrimo, nuotekų valymo procesų tobulinimo bei kitų aplinkosaugos problemų sprendimo. Numatoma bendra projekto vertė – 32,10 mln. eurų.
  • Kauno technologijos universiteto suburtas konsorciumas vystys projektą, susijusį su skaitmenine gynyba, skirtą visuomenės saugumui ir atsparumui stiprinti. Konsorciumas kurs ir skatins diegti inovacijas informacinių ir ryšių technologijų srityje, prisidės prie kibernetinio saugumo didinimo. Planuojama įsteigti du informacinių ir ryšių technologijų kompetencijų centrus. Numatoma bendra projekto vertė – 26,01 mln. eurų.
  • Atrinktas Vilniaus universiteto suburtas konsorciumas planuoja įkurti transliacinį genų technologijos centrą. Tokio centro įkūrimas padėtų paspartinti technologijų perkėlimą į sveikatos priežiūros veiklas tiek Lietuvoje, tiek tarptautiniu mastu. Šiame centre įgyvendinami projektai prisidės prie onkologinių ir paveldimų ligų gydymo. Numatoma bendra projekto vertė – 68,66 mln. eurų.
  • Pažangos priemonė Nr. 05-001-01-05-06/12-001-01-03-01 Įgyvendinti misijomis grįstas mokslo ir inovacijų programas - Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija (lrv.lt)

Atnaujinimo data: 2024-03-15