job-5382501_1920.jpg

2019 m. Lietuva tapo antrąja ES valstybe, turinčia DI strategiją (LT, EN), kurios tikslas – sukurti teisinį ir etinį pagrindą Lietuvoje taikyti DI, sudaryti geresnes sąlygas jo plėtrai ir maksimaliai išnaudoti jo ekonominį potencialą įvairiuose šalies sektoriuose.

Strategijoje įtvirtintas ambicingas siekis – remiantis esamais ištekliais, patirtimi ir potencialu, tapti regiono lydere, padidinti Lietuvos konkurencingumą tarp Europos Sąjungos šalių ir sėkmingai įsitraukti į pasaulinę DI ekosistemą.

Strategijoje pateiktos rekomendacijos, kaip sudaryti geresnes sąlygas DI plėtrai ir maksimaliai išnaudoti jo ekonominį potencialą įvairiuose šalies sektoriuose. Strategijoje taip pat yra išskirti sektoriai, kuriuose DI plėtra turėtų didžiausia ekonominį poveikį, t.y. gamyba, žemės ūkis, sveikatos priežiūra, susisiekimas ir energetika.

Siekiant sukurti reikiamas prielaidas DI naudojimo ir vystymo proveržiui Lietuvoje2022 m. buvo parengtas Lietuvos dirbtinio intelekto technologijų plėtros 2023–2026 m. veiksmų planas

Šiame plane yra numatyti 3 uždaviniai, kurie atitinka 3 kryptis, kuriomis telkiame savo pastangas ir išteklius:

1. DI ekosistemos plėtra (gerinant DI plėtrai būtinas sąlygas);

2. DI taikymas visuose ūkio sektoriuose (užtikrinant šalies konkurencingumą);

3. DI inovacijų skatinimas (siekiant DI technologinio proveržio nacionaliniu mastu).

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d. "Kurk Lietuvai" programos dalyvis Benediktas Girdvainis vykdė projektą "Nacionalinis dirbtinio intelekto (DI) priežiūros ir proveržio skatinimo modelis". Projektu buvo siekiama pateikti pasiūlymus dėl Lietuvos DI strategijos ir veiksmų plano atnaujinimo. 

Daugiau apie projekto įgyvendinimo eigą ir rezultatus: Kurk Lietuvai

Atnaujinimo data: 2024-12-05