Lietuvos pristatymas užsienyje

Lietuvos pristatymo užsienyje strategija

2020 m. rugsėjo mėn. Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija patvirtino „Lietuvos pristatymo užsienyje 2020–2030 m. strategiją“. Joje išskirtos pagrindinės valstybės sritys, tapsiančios Lietuvos komunikacijos pagrindu ateinantį dešimtmetį. Lietuva prisistatydama užsienyje išryškins savo pasiekimus ekonomikos, kultūros, valdymo ir talentų pritraukimo srityse. Išgrynintos ir keturios Lietuvos visuomenės vertybės: laisvė kurti, tobulėjimas, veržlumas ir ryšys su gamta. Valstybei svarbios sritys ir vertybės susietos į bendrą pozicionavimą Open for Co-creation (Atviri kurti kartu), kurį vienijantis principas grindžiamas atvirumu, bendradarbiavimu ir veržlumu. Vėliau buvo parengtas ir 2024 m. įsigaliojo Turizmo prekės ženklo pozicionavimas (pristatymas anglų k.).

Kultūros ir gamtos paveldas

Lietuva neretai pasauliui pristatoma kaip gražios gamtos ir turtingos kultūros šalis. Ir iš tiesų Lietuvoje yra gausu natūralių gamtinių išteklių, unikalaus ledynų formuoto kraštovaizdžio, o šimtmečius mūsų krašte gyvenusios įvairios kultūros paliko autentišką nematerialųjį paveldą, architektūrą, istorinių objektų ir vietovių.

Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) siekia prisidėti prie pasaulio taikos ir saugumo stiprinimo vystant bendradarbiavimą tarp tautų švietimo, mokslo, kultūros ir komunikacijos srityse. Kultūros ir gamtos paveldas – kiekvienos tautos ir visos žmonijos neįkainojama vertybė, atskleidžianti jos tapatumą. Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija atstovauja Lietuvos kultūrinei įvairovei ir gamtos turtui pasaulyje.

Lietuva didžiuojasi keturiomis išskirtinę visuotinę vertę turinčiomis į pasaulio paveldo sąrašą įrašytomis vietovėmis: Vilniaus istoriniu centruKuršių nerijaKernavės archeologine vietoveStruvės geodezinio lanko punktais, Modernistiniu Kaunu. Preliminariajame paveldo sąraše yra Trakų istorinis nacionalinis parkas.

Reprezentatyviajame žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąraše įrašyta Lietuvos kryždirbystė ir kryžių simbolika, Dainų ir šokių šventės Baltijos valstybėselietuviškos daugiabalsės dainos sutartinės bei šiaudinių sodų tradicija.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos rūpinasi gamtos paveldo objektų, kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės išsaugojimu. Išsamią informaciją apie gamtos paveldo objektus galite rasti Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų valstybės kadastro svetainėje.

Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos įgyvendina kultūros paveldo apsaugos politiką ir valstybinį administravimą. Susipažinti su visomis kilnojamosiomis ir nekilnojamosiomis kultūros vertybėmis galite Kultūros vertybių registro svetainėje.

Atnaujinimo data: 2024-08-01