Geresnio reguliavimo patariamoji taryba
2021 metų kovo mėnesį sudaryta ir veiklą pradėjo Geresnio reguliavimo patariamoji taryba (toliau – Patariamoji taryba). Patariamoji taryba, kurią sudaro didelę institucinę patirtį ir specialių žinių bagažą sukaupę ekspertai, įgaliota teikti siūlymus dėl sprendimų, susijusių su geresnio reglamentavimo bei verslo priežiūros politikos formavimu ir jos įgyvendinimo priemonių taikymu.
Taryba atlieka šias funkcijas:
1. teikia pasiūlymus dėl reguliavimo naštos mažinimo plano rengimo pasirinktuose verslo sektoriuose, dalyvauja plano įgyvendinimo proceso priežiūroje ir vertina reguliavimo naštos mažinimo plano įgyvendinimo rezultatus;
2. identifikuoja trūkumus reguliavimo ir (arba) geresnio reglamentavimo sistemoje ir teikia pasiūlymus dėl tobulinimo;
3. teikia rekomendacijas, motyvuotus pasiūlymus dėl reguliavimo tobulinimo ir (arba) mažinimo;
4. dalinasi savo patirtimi ir įžvalgomis dėl sprendimų, susijusių su geresnio reglamentavimo priemonių taikymu reguliuojant ūkio subjektų veiklą, verslo priežiūros politikos formavimo proceso efektyvumo, skaidrumo, racionalumo didinimu;
5. rekomenduoja ir siūlo aktualias mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos projektų temas, susijusias su reguliavimo naštos mažinimu, teisės aktų supaprastinimu, teisinio reguliavimo kokybės gerinimu.
2021 metais Patariamoji taryba spręs dėl Prisitaikymo išlaidų ūkio subjektams vertinimo mechanizmo sukūrimo, licencijavimo sistemos tobulinimo, verslo priežiūros institucijų konsolidavimo ex ante analizės, verslo priežiūros institucijų veiklos analizės priemonių atnaujinimo ir integracijos.
Laisvesnės verslo priežiūros taisyklės, nuspėjama ir prognozuojama priežiūros institucijų veikla yra vienas iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos prioritetų. Pagal Pasaulio ekonomikos forumo Konkurencingumo indekso reguliavimo naštos verslui vertinimo rodiklį Lietuva užima 85 vietą iš 141, o tai liudija, kad Lietuvos reguliavimo sistemai būtini pokyčiai.
Atnaujinimo data: 2024-01-22