BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Projektas ,,Lietuvos viešųjų pirkimų sistemos tobulinimas stiprinant viešųjų pirkimų specialistų profesionalumą“

Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (toliau – EBPO) ir Viešųjų pirkimų tarnyba 2018 m. kovo – 2019 m. kovo mėnesiais vykdė projektą „Lietuvos viešųjų pirkimų sistemos tobulinimas stiprinant viešųjų pirkimų specialistų profesionalumą“ (angl. Improvement of the Lithuanian public procurement system though professionalization of the national workforce), finansuojamą Europos Komisijos iš Struktūrinių reformų paramos programos.

Projektas skirtas ugdyti viešųjų pirkimų specialistų gebėjimus efektyviai atlikti viešuosius pirkimus, sumažinti pažeidimų skaičių ir paskatinti strateginių (žaliųjų, inovatyviųjų ir socialiai atsakingų) pirkimų taikymą.

Įgyvendinant projektą, išanalizuoti viešųjų pirkimų specialistų mokymų poreikiai, apibrėžti mokymų prioritetai, parengta tarptautine gerąja praktika grįsta mokymo medžiaga. 2018 m. lapkričio 5–9 dienomis vyko EBPO kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija ir Viešųjų pirkimų tarnyba organizuoti viešųjų pirkimų mokytojų mokymai. Renginio metu tarptautinių organizacijų (EBPO, ICLEI), užsienio valstybių (Islandijos, Suomijos, Norvegijos) ir Lietuvos ekspertai dalinosi žiniomis ir geriausia tarptautine praktika įvairiomis viešųjų pirkimų temomis – kaip atlikti rinkos tyrimus, rengti technines specifikacijas, nustatyti pasiūlymo vertinimo kriterijus, organizuoti strateginius viešuosius pirkimus ir kt. Mokymai skirti ugdyti viešųjų pirkimų mokytojus, pasitelktus iš įvairių valstybės valdymo sričių ir savivaldybių įstaigų, kad jie įgytomis žiniomis dalintųsi su viešuosius pirkimus vykdančiais specialistais įvairiose perkančiosiose organizacijose. 2019 m. sausio mėnesį suorganizuoti bandomieji viešųjų pirkimų specialistų mokymai, kuriuos vedė parengti mokytojai.

Įgyvendinus projektą parengtos viešųjų pirkimų specialistų sertifikavimo sistemos gairės – apibrėžti viešųjų pirkimų specialistams keltini reikalavimai, mokymų programos, mokymams reikalingas valandų skaičius ir žinios, kurias turi turėti specialistas, įgydamas tam tikro lygio sertifikatą. Taip pat EBPO parengė viešųjų pirkimų profesionalumo stiprinimo plano metmenis, kurių įgyvendinimas leis užtikrinti kryptingą ir sistemišką viešųjų pirkimų specialistų parengimą ir jų kompetencijos palaikymą, karjeros ir motyvavimo sistemas.

EBPO pateikti pasiūlymai  Juos taip pat galite rasti čia:

http://www.oecd.org/gov/public-procurement/publications/

Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2019 m. pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtam Viešųjų pirkimų profesionalumo stiprinimo planui.

Įgyvendinus Viešųjų pirkimų profesionalumo stiprinimo planą numatoma parengti rekomenduojamas pirkimų specialistų mokymo programas, naudingas metodologines priemones, ieškoti sprendimų, kaip motyvuoti perkančiąsias organizacijas ir pirkimų specialistus pirkimus atlikti efektyviau.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-01-13