Sektorinis reguliavimo naštos mažinimo 2023–2024 metais planas
Įgyvendindama Aštuonioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. kovo 10 d. nutarimu Nr. 155 „Dėl Aštuonioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plano patvirtinimo“, V misijos (prioriteto) dalies „Misiją įgyvendinantys Vyriausybės programos projektai (darbai), iniciatyvos (priemonės) ir veiksmai“ 5.3.4 papunkčio nuostatas, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė Sektorinį reguliavimo naštos mažinimo 2023–2024 metais planą (toliau – Planas).
Plano tikslas – nustatyti prioritetinius sektorius, kuriuose 2023–2024 metais bus skiriamas ypatingas dėmesys reguliavimo naštos mažinimui, ir sumažinti reguliavimo naštą ūkio subjektams pasirinktose teisinio reguliavimo srityse. Plane nustatyti trys sektoriai:
1) asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros;
2) maisto saugos ir viešojo maitinimo;
3) pramonės reglamentavimo.
Į Planą įtrauktos tokios priemonės:
1. Asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros teisinio reguliavimo naštos, sukeliamos ūkio subjektams, sumažinimas: asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros teisinio reguliavimo analizė. Šios srities teisės aktų kodifikavimo ir (arba) konsolidavimo galimybės įvertinimas. Perteklinių, besidubliuojančių, neaktualių įpareigojimų identifikavimas ir teisės aktų, kuriuose nustatyti tokie įpareigojimai, pakeitimų projektų parengimas ir pateikimas juos priimančiam subjektui.
2. Maisto saugos ir viešojo maitinimo teisinio reguliavimo naštos, sukeliamos ūkio subjektams, sumažinimas: maisto saugos ir viešojo maitinimo teisinio reguliavimo analizė. Šios srities teisės aktų kodifikavimo ir (arba) konsolidavimo galimybės įvertinimas. Perteklinių, besidubliuojančių, neaktualių įpareigojimų identifikavimas ir teisės aktų, kuriuose nustatyti tokie įpareigojimai, pakeitimų projektų parengimas ir pateikimas juos priimančiam subjektui.
3. Pramonės teisinio reguliavimo naštos, sukeliamos ūkio subjektams, sumažinimas: pramonės teisinio reguliavimo analizė. Šios srities teisės aktų kodifikavimo ir (arba) konsolidavimo galimybės įvertinimas. Perteklinių, besidubliuojančių, neaktualių įpareigojimų identifikavimas ir teisės aktų, kuriuose nustatyti tokie įpareigojimai, pakeitimų projektų parengimas ir pateikimas juos priimančiam subjektui.
Už Plano priemonių įgyvendinimą atsakingos institucijos – Sveikatos apsaugos ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir kitos institucijos pagal kompetenciją.
Už Plano priemonių įgyvendinimo koordinavimą ir stebėseną atsakinga institucija – Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Ekonomikos ir inovacijų ministerija taip pat teikia ekspertinę, metodinę ir kitą institucijoms reikalingą pagalbą.
Plano atsakingiems vykdytojams rekomenduojama vadovautis Sektorinio reguliavimo naštos mažinimo 2023–2024 metais plano vykdymo, koordinavimo ir atsiskaitymo gairėmis (toliau – Gairės), kuriose išdėstyti svarbiausi Plano įgyvendinimo aspektai. Gairėse siūlytinas nustatyti kiekybinis rodiklis – per įgyvendinimo laikotarpį institucijų kompetencijos srities reguliavimo našta (visuose trijuose sektoriuose) sumažinta ne mažiau kaip 7 mln. eurų.
Su Gairėmis ir jų priedais galite susipažinti čia.
Su Sektoriniu reguliavimo naštos mažinimo 2023–2024 metais planu galite susipažinti čia.