Vienas svarbiausių Europos ekonominės integracijos pasiekimų – 1993 m. pradžioje sukurta Europos Sąjungos (toliau – ES) vidaus rinka, kurioje užtikrinamas laisvas prekių, paslaugų, kapitalo ir asmenų judėjimas ir kurioje piliečiai gali laisvai gyventi, dirbti, studijuoti ir užsiimti verslu.

ES vidaus rinkos politikos formavimą ir jos įgyvendinimą Lietuvoje koordinuoja Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Vykdydama šį uždavinį, Ekonomikos ir inovacijų ministerija atlieka šias funkcijas:
      1. koordinuoja valstybės politikos formavimą ir įgyvendinimą ES politikos laisvo prekių judėjimo srityje;
      2. koordinuoja ES vidaus rinkos informacinės sistemos diegimą Lietuvoje ir atlieka nacionalinio ES vidaus rinkos informacinės sistemos koordinatoriaus funkcijas;
      3. atlieka Lietuvos SOLVIT centro funkcijas, sprendžiant ūkio subjektams ir piliečiams kylančias problemas, susijusias su ES vidaus rinkos veikimo trūkumais;
      4. formuoja valstybės politiką reglamentuojamų profesinių kvalifikacijų pripažinimo srityje;
      5. koordinuoja valstybės politikos formavimą ir įgyvendinimą ES paslaugų vidaus rinkos politikos srityje.

ES vidaus rinkos kūrimas – tęstinis procesas, už kurį atsakingos tiek ES institucijos, tiek ES valstybės narės. Internetinėje Bendrosios rinkos rezultatų suvestinėje (Single market scoreboard) galite susipažinti su informacija, kaip Lietuva ir kitos ES valstybės narės praktiškai įgyvendina ES vidaus rinkos įpareigojimus (minėtoje suvestinėje galite rasti informaciją apie valstybės narės pasiektus rezultatus, pvz., prekybos ar paslaugų srityje, dažniausiai kylančius sunkumus (pradėtos pažeidimo procedūros) ir pan.).
 

Atnaujinimo data: 2024-03-14