Viešųjų pirkimų centralizavimas

Vadovaujantis pirkimus reglamentuojančiais įstatymais, sprendimą dėl centrinių perkančiųjų organizacijų (toliau – CPO) steigimo, jų teisinės formos ar teisės atlikti CPO funkcijas pirkimo vykdytojui (perkančiajai organizacijai, perkančiajam subjektui) suteikimo, taip pat dėl konkrečių pirkimų atlikimo kitų pirkimo vykdytojų vardu pagal kompetenciją priima:

  • Vyriausybė – dėl CPO, valdančios ir administruojančios Centralizuotų viešųjų pirkimų elektroninį katalogą, ir (ar) kitų CPO;
  • savivaldybių tarybos. Kiekvienoje savivaldybėje turi būti užtikrinta, kad jos kontroliuojamų (valdomų) perkančiųjų organizacijų pirkimai, kurių sutarties vertė viršija 15 000 Eur (be PVM), būtų centralizuoti. Savivaldybės gali viena ar kelios kartu kurti savo CPO arba (ir) pasirašyti centralizuotų pirkimų veiklos paslaugų sutartį su esama CPO;
  • valstybės ir savivaldybės įmonės, akcinės bendrovės ir uždarosios akcinės bendrovės – dėl CPO, teikiančių paslaugas atitinkamų įmonių ar bendrovių grupėms priklausantiems pirkimų vykdytojams, kuriuos atitinkamos įmonės ar bendrovės kontroliuoja (valdo) tiesiogiai ar per kitus juridinius asmenis.

2022 m. lapkričio 9 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 1108 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. sausio 19 d. nutarimo Nr. 50 „Dėl centralizuotų viešųjų pirkimų vykdymo“ pakeitimo” priimti sprendimai:

Atnaujinimo data: 2024-07-08